Kup książki

Od wielu lat tworzę książki i materiały edukacyjne do nauki gry dla Dzieci. Książki zyskały dużą popularność wśród Dzieci i nauczycieli, znajdziesz je w szkołach muzycznych i księgarniach w całej Polsce.

Zapoznaj się z moimi książkami do nauki gry na fortepianie/pianinie, ćwiczeniami a vista i zbiorem utworów świątecznych.

Książki kupisz tutaj:

KSIĄŻKI GraMisie

ZAPOZNAJ SIĘ Z POSZCZEGÓLNYMI KSIĄŻKAMI GraMisie:

Książka Nauka gry na pianinie dla dzieci GraMisie część I.

✅Stworzona przeze mnie książka skierowana jest do najmłodszych Dzieci (6-9 lat), które dopiero zaczynają swoją muzyczną przygodę. Książka powstała na bazie utworów, które pisałam swoim Uczniom. Od pierwszych zajęć gram z Dziećmi na cztery ręce, dlatego zawarłam w książce również akompaniamenty dla nauczyciela, które wzbogacają naukę i pozwalają Najmłodszym uczyć się wspólnego muzykowania.


✅Pierwsze utwory są oparte o metodę beznutową. Większość miniatur posiada słowa, dzięki czemu można śpiewać grane melodie. Książka jest ilustrowana postacią GraMisia, z którą Dzieci uczą się piosenek, prostych melodii, poznają zapis nutowy i podstawowe pojęcia muzyczne (legato, portato, staccato, gama C-dur, G-dur, F-dur, tonika, subdominanta, dominanta, łuk, półton, krzyżyk, bemol).

✅Książka ma format A4, zawiera 78 stron w tym 48 utworów.

Książka Nauka gry na pianinie dla dzieci GraMisie część II.

Książka GraMisie cz II to kontynuacja pierwszej części książki do nauki gry na pianinie/fortepianie dla Dzieci. Wszystkie utwory posiadają akompaniamenty, dzięki czemu mogą być grane nie tylko solo ale również w duecie.

Książka opowiada ciekawie o ważnych zagadnieniach muzycznych takich jak:

-interwały,

-trójdźwięki,

-gamy durowe

-gamy molowe

Każdy z utworów opowiada o wybranym zagadnieniu. Do utworów dołączone są słowa, które dodatkowo pobudzają dziecięcą wyobraźnię.

Książka ma format A4, zawiera 52 strony, 18 kompozycji.

W tej części zabiorę Cię do świata muzycznych odległości – pokażę Ci, jak brzmią interwały, trójdźwięki, gamy molowe.

GraMisiowe utwory mają współczesne brzmienie. Każdy z nich możesz wykonywać samodzielnie albo grać z nauczycielem na cztery ręce. Wspólnie wyczarujecie wiele muzycznych historii.

Akompaniamenty, które napisałam do utworów, pozwolą Ci uczyć się grania zespołowego, rozwiną Twój słuch i Twoją muzykalność. W tej części książki akompaniamenty są bardziej rozbudowane i mają bogatszą harmonię w porównaniu z akompaniamentami z pierwszej części. Dzięki temu utwory zyskują pełniejsze brzmienie, a wspólne muzykowanie sprawi Ci więcej radości.

GraMisie to nauka z dużą dozą humoru i zabawy. Historie, które tu znajdziesz, potraktuj jako inspirację i zachętę do tworzenia własnych muzycznych opowieści. Pamiętaj, że muzyką możesz opowiedzieć wszystko.

Życzę Ci wielu muzycznych przygód. Mam nadzieję, że GraMisiowe historie wiele razy wywołają uśmiech na Twojej twarzy.

Kolędy dla Najmłodszych z pięknym akompaniamentem nauczyciela/rodzica.

Zbiór 10 kolęd i utworów świątecznych przygotowałam z myślą o najmłodszych pianistach. Zebrałam melodie najchętniej grane przez moich Uczniów. Jestem pewna, że nie tylko moi uczniowie chętnie sięgają po te utwory.

Książka dostępna jest w wersji PDF.

Utwory są zapisane w najprostszej wersji – zawierają linię melodyczną

Każdy utwór można zagrać zarówno solo jak i w duecie.

Do każdej świątecznej melodii napisałam współcześnie brzmiący akompaniament, dzięki czemu każdy utwór można zagrać w duecie – wówczas Dzieci grają swoją partię oktawę wyżej.

ĆWICZENIA A VISTA część 1,2,3

Każda część zawiera zestaw 30 ćwiczeń a vista , dzięki którym Uczeń będzie czytać nuty biegle i z większą łatwością. Książki ilustrowane są postacią GraMisia i zachęcają Najmłodszych do ćwiczeń i systematycznej nauki czytania nut. Zbiory przeznaczone są dla osób początkujących (część 1) oraz śrdeniozaawansowanych (część 2,3).

GraMisiowe książki z ćwiczeniami a vista (część 1,2,3) zawierają zestawy ćwiczeń o określonym poziomie trudności. Część 1 to ćwiczenia w tonacji C-dur, oparte na prostych wartościach rytmicznych – ćwierćnuty, półnuty, całe nuty. Trudność ćwiczeń wzrasta wraz z kolejnymi częściami książki. Ćwiczenia a vista, wykonywane codziennie i starannie sprawią, że z każdym dniem umiejętność czytania nut będzie na coraz wyższym poziomie.

ZAPOZNAJ SIĘ Z POSZCZEGÓLNYMI CZĘŚCIAMI ĆWICZEŃ A VISTA:

Ćwiczenia a vista dla Dzieci – część 1 (wersja PDF)

Ćwiczenia a vista dla Dzieci – część 2 (wersja PDF)

Ćwiczenia a vista dla Dzieci – część 3 (wersja PDF)

Książki GraMisie część 1, 2 znajdziesz również w stacjonarnych i internetowych sklepach i księgarniach muzycznych, między innymi:

Księgarnia muzyczna ALENUTY.PL

Sklep muzyczny PASJA

Sklep muzyczny AKORD

Sklep Muzyczni.pl

Empik

Sklep muzyczny MxMusic

Sklep muzyczny Pianola, Radom

Sklep muzyczny Ambit

Jeśli jesteś osobą dorosłą, chcesz nauczyć się grać na pianinie, zapoznaj się z moimi KURSAMI ONLINE.

Masz pytania?

Skontaktuj się ze mną +48 570 160 560 , anna@gramisie.pl

*RABAT przy zamówieniu większej liczby sztuk


Na górę