Umuzykalnianie Dzieci

Na pewno każdy z Was zetknął się z jakąś wyjątkową metodą, dzięki której każde Dziecko może rozwinąć swój muzyczny potencjał.

Jak jest naprawdę?

Wszystkie metody dają jasne wskazówki, jak bawić się muzyką, jak rozwijać dziecięcy potencjał. Dzięki wskazówkom również rodzic wie, jak może zainteresować Dzieci muzyką. Nie ma jednej słusznej metody. Każda metoda powstała w oparciu o czyjeś indywidualne doświadczenia. Wszystko zależy od Dziecka, bo każde jest inne.

Sam udział w zajęciach muzycznych nie sprawi, że Dziecko będzie bardziej rozwinięte muzycznie.. Pamiętaj ! Udział w zajęciach wspomaga i stymuluje rozwój, ale to CODZIENNOŚĆ kształtuje Twoje Dziecko. Największy wpływ na muzyczny rozwój Dzieci ma otoczenie.

O co warto zadbać?
-słuchaj z Dzieckiem dobrej muzyki, pokazuj różne gatunki muzyki- Twoje ulubione i te mniej Tobie znane
-śpiewaj z Dzieckiem
-chodź z Dzieckiem na koncerty
-kup parę prostych instrumentów (grzechotki, bębenki) i baw się z Dzieckiem, improwizuj – dla całej rodziny może to być ciekawe doświadczenie 🙂
-wyszukuj historii i anegdot muzycznych- naprawdę wiele faktów potrafi zaskakiwać 🙂
-jeśli jesteś bardzo zdeterminowanym Rodzicem – zapisz się na lekcje gitary, fletu, pianina- staniesz się inspiracją dla Dziecka

Jeśli muzyka będzie częścią życia rodzinnego, Dzieci w naturalny sposób odnajdą w niej swój własny język.©Powyższy tekst jest objęty prawami autorskimi, jeśli chcesz skopiować jego część lub całość, podaj źródło- adres mojej strony internetowej www.GraMisie.pl.


Na górę