Słuchajmy muzyki razem z Dziećmi

Muzyka ma wielką moc.💚

Otacza nas każdego dnia, w domu, w lesie, nad morzem, w pracy. Jedni lubią gwar dużego miasta, inni wolą spokój. Każdą okoliczność tworzą dźwięki.Muzyka nas kształtuje, rozwija, czasami pobudza, czasami uspokaja, przynosi wspomnienia.

Dom, w którym się wychowałam był pełen muzyki. I chociaż nikt w mojej rodzinie nie był z wykształcenia muzykiem, to śpiew i dźwięki instrumentów były w nim zawsze.Muzyka w naturalny sposób stała się częścią mojego życia. Słuchałam, dojrzewałam wśród muzyki i muzykujących osób.

Szkoła Muzyczna była moim wyborem. Stała się też miejscem, które bardzo wspierało mój rozwój i pozwoliło rozwinąć skrzydła. Wiem, nie zawsze tak się zdarza. Ale ja miałam to szczęście.

To, co wyniosłam z domu, w połączeniu z wiedzą i doświadczeniami zdobytymi w szkole sprawiło, że od najmłodszych lat pianino było moją odskocznią od codzienności. Potrafiłam spędzać godziny grając swoje ulubione melodie. Improwizowałam od dziecka, podążałam za muzyką, która mnie ciekawiła.

Nigdy nie dzieliłam muzyki na tę, która jest grana w szkole muzycznej i tę, która jest ze mną na co dzień.

Dziś wiem, że najważniejszą formą umuzykalnienia nie są lekcje gry na instrumencie, ale muzykowanie w domu, słuchanie muzyki, koncerty na żywo i obcowanie z dźwiękami każdego dnia.

Lekcje gry na pianinie są pięknym uzupełnieniem.

W moim domu słuchamy wszystkiego. Każdy ma swoją ulubioną playlistę. Ja pokazuję moim dzieciom swój muzyczny świat a one zapoznają mnie ze swoim. Nie słuchamy tylko klasyki 😉 chociaż całkiem sporo jest jej u nas na żywo 😉

Miłość do muzyki rozwija się wraz z jej poznawaniem. Jest tyle rodzajów muzyki, każdy ma szansę odnaleźć swoją własną, muzyczną przestrzeń.

Dlatego słuchajcie muzyki wspólnie, ze swoimi dziećmi, przyjaciółmi. Dzielcie się muzyką i otwierajcie na to, co nowe.

A co jest numerem jeden na Waszej playliście? 😉


Na górę